Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Prokuratura bada olkuski wątek sprawy 8-letniego Kamilka

Facebook Twitter

Cały czas badane są różne wątki związane ze sprawą 8-letniego Kamilka, skatowanego przez swojego ojczyma. Szczegółowo sprawdzane są nie tylko instytucje częstochowskie, ale też olkuskie.

Fot. google.pl/maps

Prokuratura bada olkuski wątek sprawy 8-letniego Kamilka

Rodzina chłopca wyprowadziła się do Olkusza pod koniec sierpnia ubiegłego roku, gdyż chciała rozpocząć nowy etap w życiu. Prawdopodobnie nie był lepszy od poprzedniego, gdyż Kamilek aż trzykrotnie uciekał z domu. Po raz pierwszy w sierpniu, niebawem po przeprowadzce. Drugi raz w listopadzie, kiedy to został znaleziony w samej piżamce na przystanku autobusowym w okolicach olkuskiego dworca. Ostatnia ucieczka miała miejsce w lutym.

Jak informuje prok. Tomasz Ozimek z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie od samego początku badany jest wątek niedopełnienia obowiązków służbowych przez pracowników olkuskich instytucji: Ośrodka Pomocy Społecznej w Olkuszu, zespołów ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, placówek oświatowych, do których uczęszczał chłopiec, i kuratorów. Przesłuchano pracowników i zebrano obszerną dokumentację w tej sprawie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj