Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Prokuratorskie śledztwo trwa – badany jest motyw i posiadanie broni. Wystawiono list gończy

Facebook Twitter

Prokuratura Okręgowa w Częstochowie wystawiła za poszukiwanym zabójcą 52-letnim Jackiem Jaworkiem list gończy. Śledczy rozważają zarówno ucieczkę podejrzanego za granicę, jak i jego samobójstwo. Coraz więcej szczegółów przewija się w prokuratorskim śledztwie. 

fot. gov.pl

Sąd uwzględnił wniosek prokuratora o postawienie mężczyźnie zarzutu i wydał decyzję o jego tymczasowym areszcie, co skutkuje właśnie wystawieniem listu gończego. Pojawia się motyw zbrodni który zbadają śledczy, policja weryfikuje z kolei czy dotarły do niej przed tragedią sygnały, że mężczyzna mógł posiadać nielegalną broń. Na posesji w Borowcach wcześniej interweniował już patrol.

Najbardziej prawdopodobnym motywem popełnienia przez 52-latka potrójnego zabójstwa były rozliczenia majątkowe na tle rodzinnym

– informuje częstochowska prokuratura.

Tymczasem badane są wszystkie okoliczności śmierci rodziny. Jeszcze w czwartek (15.07.) odbywać się ma sekcja zwłok zamordowanego małżeństwa i ich 17-letniego syna. Ustaleniem przyczyn zgonu zajmuje się Zakład Medycyny Sądowej we Wrocławiu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj