Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Profilaktyczne działania władz oraz Państwowej Inspekcji Sanitarnej w walce z koronawirusem

Facebook Twitter

Specjalne zalecenia trafiły do szkół w regionie od Śląskiego Kuratora Oświaty w związku z zagrożeniem koronawirusem. Najmłodsze dzieci uczą się jak prawidłowo myć ręce. Informacje o właściwym postępowaniu przekazane zostały też rodzicom.

fot. offthelefteye / pixabay.com

Instruuje częstochowian magistrat i służby sanitarne. Instrukcje wydano dyrektorom wszystkich placówek oświaty.

Przede wszystkim profilaktyką – i nie tylko w przypadku koronawirusa – jest higiena rąk. Na stronie internetowej zarówno naszej stacji jak i na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego i innych stacji powiatowych czy też miejskich, znajdują się instrukcje mycia rąk. Tam znajduje się instrukcja obrazkowa w jaki sposób myć ręce, aby rzeczywiście pozbyć się wszelkich zarazków.

– informuje rzecznik częstochowskiego Sanepidu Edyta Kapelka. W szpitalach w województwie śląskim na obserwacji przebywa 10 osób w związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, a 368 osób objęto nadzorem epidemiologicznym, 13 kwarantanną – poinformował urząd wojewódzki. W szpitalach regionu w związku z zagrożeniem pojawienia się koronawirusa obowiązuje stan podwyższonej gotowości. W Częstochowie i powiecie osoby z podejrzeniem choroby przyjmowane są w oddziale zakaźnym szpitala przy PCK:

Jeśli wracamy z miejsc, gdzie ta choroba najczęściej występuje, bądź podróżowaliśmy z osobami, które z tych stron powracają, jeżeli mamy jakiekolwiek objawy chorobowe typu gorączka, duszności, kaszel, objawy grypowe należy się jak najszybciej zgłosić. Lekarze doskonale wiedzą jak dalej postępować. Takie osoby będą również odizolowane na czas zidentyfikowania wirusa, który u nich występuje.

Rozmawialiśmy z Edytą Kapelką, rzecznik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2020