Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Próbował zabić teścia i ostrzelał jego dom. Wkrótce proces w sprawie 34-latka z zarzutem zabójstwa

Facebook Twitter

Za usiłowania zabójstwa stanie przed częstochowskim sądem Sławomir Ż.. Sprawą 34-letniego mężczyzny zajmowała się Prokuratura Rejonowa w Myszkowie. Jest już gotowy akt oskarżenia, prokurator twierdzi w nim że mężczyzna chciał dopuścić się zabójstwa teścia.

Ma o tym świadczyć ostrzelanie jego domu z karabinu AK Kałasznikow. Podłożem historii było złe traktowanie przez teścia żony oskarżonego w dzieciństwie. Wzburzony 34-latek postanowił się zemścić i pod wpływem alkoholu groził teściowi pod jego domem w Markowicach. Sławomir Ż. jest myśliwym, stąd posiadana u niego broń, a całe zajście miało miejsce w czerwcu tego roku. Na miejscu pojawiła się policja i zatrzymała w porę agresora. Mimo to wcześniej oskarżony oddał 4 strzały z karabinu w drzwi wejściowe i okna domu. W porę lokatorzy ukryli się na piętrze.

Prokurator przedstawił myśliwemu zarzuty usiłowania zabójstwa i prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna nie przyznał się i w przesłuchaniu twierdził, że chciał jedynie nastraszyć ojca swojej żony. W areszcie czeka na proces, a grozi mu nawet 25 lat za kratkami.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 maja 2023