Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Problemy z dzierżawą miejskiej plaży w Blachowni

Facebook Twitter

Po ostatniej sesji rady miasta w Blachowni, już wiadomo, że są problemy z dzierżawą miejskiej plaży pod gastronomię czy plenerowe imprezy. 

fot. blachownia.pl

Spragnieni rozrywki i plenerowych wydarzeń mieszkańcy Blachowni faktycznie żyją tematem, a podczas ostatnich obrad radnych, jednym z punktów porządku było głosowanie nad wydzierżawieniem terenu plaży miejskiej. Uchwała nie przeszła, bo burmistrz Sylwia Szymańska zapowiada konsultacje w tej sprawie.

Dzierżawę na 20 lat mieli otrzymać prywatni przedsiębiorcy. Ta wieść u mieszkańców wywołała ogromne oburzenie, więc wydaje się, że to dlatego samorząd zmienił plany. Jedno jest pewne, radni nie załatwią tematu poprzez uchwałę i już wkrótce zostaną przeprowadzone konsultacje z mieszkańcami. Przypomnijmy jeszcze, że chodzi o dzierżawę terenu przy ul. Wczasowej. Potencjalny inwestor zabiegał, aby na miejscu pojawił się m.in. lokal gastronomiczny i można było organizować tam imprezy.

Blachowniański magistrat ma tylko w planach dzierżawę części terenu plaży miejskiej. Na pozostałej gmina planuje postawienie placu zabaw, mini parku wodnego dla dzieci, boiska, sauny i organizacji pola caravaningowego.

Która z opcji wygra? Będziemy śledzić ten temat w Radiu Jura.

 

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 lipca 2024