Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Prezydent Matyjaszczyk gratuluje władzom częstochowskiej uczelni!

Facebook Twitter

Miasto pogratulowało władzom Akademii im. Jana Długosza zmiany w Uniwersytet. Specjalny list sygnowany przez prezydenta miasta po kilku dniach dotarł do rektoratu częstochowskiej uczelni. Akademia od 1 czerwca stanie się Uniwersytetem Humanistyczno-Przyrodniczym.

Zyska na tym miasto i mieszkańcy, ocenia prezydent Krzysztof Matyjaszczyk:

Dzisiaj, kiedy przychodzi konkretny przedsiębiorca, który chciałby rozwijać się w naszym mieście to już nie pyta o to, czy mamy tereny w strefach ekonomicznych, ulgi dla przedsiębiorców. Pytanie dotyczy kadry, ludzi. Cieszę się, że w końcu mamy uprawniony Uniwersytet w Częstochowie, że absolwenci naszej szkoły będą mogli mieć dyplomy uniwersyteckie. Na pewno na rynku pracy będzie im łatwiej, a sytuacja w Częstochowie dla potencjalnych pracodawców się poprawi.

Dalekosiężne zyski miasta, jako ośrodka uniwersyteckiego mogą być jeszcze większe, ale zyskają głównie młodzi ludzie, którzy już od najbliższych miesięcy będą otrzymywać dyplom Uniwersytetu:

Będziemy mogli oferować osoby, które mają dyplomy uniwersyteckie. Stąd działania samego miasta, które od wielu lat wspiera częstochowskie uczelnie. Działamy, aby szkoły częstochowskie wypuszczały na rynek dobrze wykształconych i przygotowanych pracowników. To wszystkie będzie znaczyło o profilu i randze samego miasta – powiedział nam Krzysztof Matyjaszczyk.

Całej rozmowy z prezydentem Częstochowy posłuchasz tutaj:

Rozmawiał Marcin Piwnicki.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj