Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Prezydent Częstochowy wysłał kolejny list. Pyta o pielgrzymów w kontekście bezpieczeństwa w trakcie pandemii

Facebook Twitter

Częstochowski samorząd chce jasnych wytycznych sanitarnych dotyczących pielgrzymów przybywających do Częstochowy. Zwrócił się w tej sprawie do ministra zdrowia.

O szczegółach Włodzimierz Tutaj, rzecznik magistratu:

Władze miasta obawiają się, że osoby przybywające do Częstochowy z rejonów o najwyższym wzroście zakażeń koronawirusem mogą stać się źródłem powstania ognisk w naszym mieście. Przypomnijmy, że już na początku lipca Prezydent Częstochowy w trosce o zdrowie przybywających apelował o ostrożność i rozsądek, prosił też o powstrzymanie się w tym roku od masowego, pieszego pielgrzymowania, które może stać się ogniskiem nowych zachorowań. W apelu do mieszkańców miasta zwracał się też o zachowanie środków bezpieczeństwa i unikanie dużych skupisk ludzi. 

Szacuje się, że w sierpniu do Częstochowy przyjdzie około 16 tysięcy pielgrzymów. To kilkakrotnie mniej, niż w latach poprzednich. Większość pielgrzymuje w małych grupach.

Trzeba przyznać, że pielgrzymki, zwłaszcza te piesze, są zdecydowanie mniej liczne a Częstochowa dzięki dotychczasowemu stosowaniu się do zaleceń sanitarnych przez mieszkanki i mieszkańców oraz zaangażowaniu służb i osób odpowiedzialnych za walkę z epidemią mamy stosunkowo niski wskaźnik zakażeń i na razie nie obserwuje się ich znaczącego wzrostu. Ostatnie tygodnie wprawdzie przyniosły nowe przypadki i pewien wzrost liczby osób zakażonych a także tych przebywających na kwarantannie czy poddawanych przymusowej izolacji, ale na razie sytuacja w mieście jest relatywnie dobra.

– dodaje Włodzimierz Tutaj, rzecznik Urzędu Miasta.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj