Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Prezydent Częstochowy o Symbolu Polskiej Samorządności. Trafiła do nas prestiżowa nagroda

Facebook Twitter

Częstochowa uhonorowana tytułem „Symbol Polskiej Samorządności 2020". To nagroda przyznawana przez dzienniki Rzeczpospolita i Dziennik Gazeta Prawna dla najlepszych instytucji, przedsiębiorstw i samorządów.

fot. czestochowa.pl

Jak powiedział naszemu reporterowi prezydent Krzysztof Matyjaszczyk – nasze miasto otrzymało laur za realizację inwestycji społecznych, a także umiejętność w pozyskiwaniu środków unijnych:

Bardzo się cieszę, bo to jest nagroda przyznawana przez fachowców, przez niezależne media z branży gospodarczej, które analizują, porównują i nagradzają tych, którzy rzeczywiście sprawdzili się i wykazali się jakimiś niekonwencjonalnymi rozwiązaniami. Takie rozwiązania stosujemy w Częstochowie. Wiele różnych naszych programów, naszych działań zostało docenionych. To naprawdę bardzo cieszy i bardzo serdecznie dziękuję wszystkim pracownikom. Każdy stara się na swoim odcinku prac i dzięki temu są możliwe takie nagrody, jaką ostatnio odebraliśmy.

Pytaliśmy Krzysztofa Matyjaszczyka o satysfakcję z otrzymania tytułu i wyróżnienia dla samorządu. A czy po nagrodzeniu działań miasta, zostaną też docenieni podwyżkami urzędnicy?

Magistrat chciałby mieć możliwości związane z właściwym wynagradzaniem pracowników, którzy w magistracie pracują. Przypomnę, że program Lepsza Praca w Częstochowie zaczęliśmy również od siebie i wiele z elementów rozwiązań tego programu zostało najpierw wdrożonych właśnie w Urzędzie Miasta Częstochowy

– dodaje prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. Wyróżnienie dla Częstochowy przekazał na ręce prezydenta przewodniczący Kapituły programu ,,Symbol” Jakub Lisiecki, redaktor naczelny „Monitora Biznesu” w „Rzeczpospolitej” i „Monitora Rynkowego” w „Dzienniku Gazecie Prawnej”.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj