Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Prezes UOKiK wszczyna postępowanie wyjaśniające w sprawie dystrybucji węgla

Facebook Twitter

Obecna sytuacja na rynku węgla kamiennego rodzi pytanie, czy nie dochodzi na nim do niedozwolonych praktyk. Dlatego wszcząłem postępowanie wyjaśniające, w którym zbadamy system dystrybucji węgla – informuje prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

kontrole palenisk polski alarm smogowy

Sprawdzenie przedsiębiorców prowadzących składy węglowe zostanie przeprowadzone przy wsparciu Wojewódzkich Inspektoratów Inspekcji Handlowej i obejmie teren całego kraju.

Sprawdzimy, jaka jest struktura rynku i relacje pomiędzy przedsiębiorcami, a także czy nie dochodzi na nim do niedozwolonych porozumień lub nadużywania pozycji dominującej

– mówi Prezes UOKiK Tomasz Chróstny.

Tomasz Chróstny: Sprawdzimy przedsiębiorców prowadzących składy węglowe w całym kraju, podmioty wydobywające oraz importujące węgiel zostaną wezwane do przedstawienia informacji m.in. na temat ich odbiorców, a także sposobu sprzedaży węgla. Działania będą miały na celu zbadanie struktury rynku węgla, mechanizmów jego dystrybucji, relacji pomiędzy podmiotami działającymi na tym rynku, zakresu wymiany informacji pomiędzy nimi, a także zbadanie sposobu kształtowania cen.

Postępowanie wyjaśniające prowadzone jest w sprawie, a nie przeciwko określonym podmiotom. Jeśli analiza wykaże, że na rynku węgla może dochodzić do praktyk ograniczających konkurencję, wówczas Prezes UOKiK może postawić zarzuty konkretnym przedsiębiorcom.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024