Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Prawie setka Ukraińców pracowała na terenie Częstochowy nielegalnie

Facebook Twitter

Taki proceder odkrył Śląski Oddział Straży Granicznej po jednej z przeprowadzonych kontroli.

Zatrudniająca przyjezdnych agencja pośrednictwa pracy m.in. nie miała części dokumentów…

Funkcjonariusze grupy zamiejscowej w Częstochowie placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach zakończyli kontrolę legalności wykonywania pracy w jednej z agencji pośrednictwa pracy. Zweryfikowali dokumentację dotyczącą zatrudnienia 119 cudzoziemców. W większości byli to obywatele Ukrainy. Ustalono, że firma zajmująca się pośrednictwem pracy powierzyła nielegalne wykonywanie pracy 96 cudzoziemcom, z czego 10 pracowało bez odpowiednich oświadczeń o powierzenie wykonywania pracy.

– mówi chor. szt. Szymon Mościcki, p.o. rzecznika prasowego Śląskiego Oddziału Straży Granicznej. Działania pograniczników potwierdziły, że nie wszyscy Ukraińcy, którzy przyjechali do Częstochowy w celach zarobkowych miało nawet pozwolenie na pobyt i zatrudnienie w naszym kraju.

Właściciel podmiotu gospodarczego powierzającego wykonywanie pracy cudzoziemcom nie dopełnił wszelkich niezbędnych formalności w określonym przepisami terminie wobec 63 cudzoziemców, za co został ukarany mandatami karnymi na łączną sumę 2500 zł. Właściciel firmy naruszył przepisy ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Polskiemu przedsiębiorcy za nielegalne powierzenie pracy cudzoziemcom grozi kara grzywny nawet do 30 tys. zł.. Wobec podmiotu gospodarczego zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu. 

– dodaje rzecznik Śląskiej Straży Granicznej Szymon Mościcki.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj