Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Prawdopodobnie dojdzie do budowy przedłużenia ulicy Obrońców Westerplatte

Facebook Twitter

Wszystko wskazuje na to że Częstochowa doczeka się tego w kolejnych latach. Brakujący niespełna kilometrowy odcinek miałby odciążyć, dziś zatłoczoną, ulicę Okulickiego i ułatwić transport do szpitala wojewódzkiego na Parkitce.

Pierwszym etapem jest sporządzenie niezbędnych planów, a w ciągu dwóch lat na to zadanie będzie 600 tys. złotych z miejskiej kasy. Mówi monitorujący przedsięwzięcie częstochowski radny, Jacek Krawczyk:

Chcemy poprawić funkcjonalność i dostępność do szpitala, stąd nasz wniosek. Na zabezpieczenie środków na dokumentację techniczną, czyli w tym roku 200 tys. zł, w przyszłym roku 400 tys. zł. W trakcie opracowania jest przetarg, za niedługo zostanie ogłoszony. W tym roku rozpoczną się prace projektowe, zakończą się prawdopodobnie wiosną 2019r. Mamy nadzieję, że dane nam będzie kontynuować w kolejnych budżetach zabezpieczenie środków na ten cel i jego realizację.

Budowa pochłonąć może nawet 12 mln złotych:

Pamiętajmy, że możemy tutaj liczyć na różne środki zewnętrzne, myślimy tutaj o środkach z tzw. schetynówek. Mamy około 95 proc. wykupionych gruntów, co jest bardzo ważne. Każdy krok powoduje, że jesteśmy bliżej wykonania tej ulicy – dodaje radny miejski Jacek Krawczyk.

Ulica Obrońców Westerplatte prowadząc do wojewódzkiej lecznicy nie tylko poprawiłaby komunikację z Parkitką, ale i kolejnymi dzielnicami, powodując zmniejszenie ruchu na ulicach: św. Rocha i ul. Dekabrystów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj