Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

„Prawa pacjenta i prawa rodzin trzeba uszanować” – mówi dyrektor Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie

Facebook Twitter

Tylko 2 nowe potwierdzone przypadki Covid-19 w samej Częstochowie. To dane Ministerstwa Zdrowia z poniedziałku (26.07) sytuacja epidemiczna w mieście, podobnie jak w całym kraju jest dobra.

fot. zsm.czest.pl

Póki co nie ma nagłego wzrostu liczby nowych zakażeń. Nie ma też jeszcze mowy o czwartej fali spowodowanej wariantem delta. To wszystko sprawia, że do warunków z przed pandemii wrócił Miejski Szpital Zespolony.

W miejskim szpitalu zostały zlikwidowane wszystkie łóżka covidowe na tzw. II stopniu. Zabezpieczenie – mamy jedynie łóżka izolacyjne, generalnie na SORze, w Izbach Przyjęć, aby pacjentów, którzy trafiają i są zdiagnozowani jako Covid-19 dodatni, odizolować i wysłać do tych szpitali, które jeszcze pełnią tę funkcję. Można powiedzieć, że szpital wrócił to tzw. normalnej działalności, do działalności sprzed epidemii, oczywiście utrzymując pewną gotowość

– wyjaśnia Wojciech Konieczny. Mamy też ważną informację dot. porodów rodzinnych, to jest wreszcie dobra informacja w tej sprawie:

Porody rodzinne wróciły już od początku czerwca. Pod pewnymi warunkami epidemicznymi, wykonania badań – ujemnych wyników itd., można uczestniczyć w porodach rodzinnych. Również przywróciliśmy od początku lipca możliwość odwiedzin pacjentów w szpitalach, oczywiście te odwiedziny mają być krótkie – 20 minut, 1 odwiedzający do 1 pacjenta, bez objawów chorobowych, w masce, w rękawiczkach, ale jest taka możliwość i uważam, że prawa pacjenta i prawa rodzin też trzeba uszanować, korzystając z tego względnego spokojnego czasu jeśli chodzi o epidemię

– mówi Wojciech Konieczny. Dyrektor Miejskiego Szpitala Zespolonego cały czas przekonuje też do szczepień przeciwko Covid-19, jak podkreśla, szczepienia są bezpieczne i nie należy się ich obawiać.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj