Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Prapremiera „Dziewiąty dzień księżycowy” wielkim hitem w Teatrze Mickiewicza

Facebook Twitter

Polska prapremiera ukraińskiej sztuki "Dziewiąty dzień księżycowy" kolejnym hitem częstochowskiego teatru. Na scenie w Mickiewiczu wyprzedały się miejsca na premierowe pokazy, co dowodzi zainteresowania kulturą po braku obcowania z nią przez wiele miesięcy.

Przygotowania do spektaklu w Teatrze Mickiewicza trwały od roku.

Reżyser Michał Zdunik mógł pchnąć ten tekst w taki kryminał, tymczasem on pogłębił zdecydowanie tę opowieść, wszedł znacznie dalej i stworzył bardzo ciekawe psychologicznie portrety ludzi, którzy muszą zastanowić się nad tym kim są i skąd pochodzą.

Na pewno jest to spektakl, który ma swoje niespieszne tempo, ma swoje niespieszne napięcia. To nie jest farsa ani komedia, gdzie się dużo dzieje, gdzie są ciągłe zmiany

– mówią dyrektor artystyczny teatru Magdalena Piekorz i Michał Zdunik, reżyser nowej sztuki. Z powodu pandemii teatr kilkakrotnie zmieniał terminarz spektakli, opóźnił też premierę. Teraz gdy może zobaczyć go zaledwie połowa widowni szybko znikają bilety. Warto poznać ten premierowy tytuł:

Ja mam wrażenie, że jest to bardzo dowcipna, fajna komedia współczesna z jakimiś tam elementami metafizyki.

Myślę, że to jest taka sztuka, w której każdy z nas może się przejrzeć. Jest taką odpowiedzią na to, że warto też zatrzymać się na moment i zastanowić nad tym, gdzie jesteśmy

– o nowym teatralnym wydarzeniu w Częstochowie mówiła dyrekcja Teatru im. Mickiewicza – Magdalena Piekorz i Robert Dorosławski.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj