Pracownicy wciąż poszukiwani. Jakich profesji potrzebują firmy?
Mimo kryzysu i niekorzystnych zmian dla wielu branż, wciąż są na rynku różnorodne oferty zatrudnienia, informują o tym Ochotnicze Hufce Pracy. W Częstochowie to propozycje szczególnie interesujące dla osób, które są na etapie planowania kariery zawodowej.

Można nabyć doświadczenia i sprawdzić się w wyuczonych zawodach. Pytaliśmy jakich fachowców potrzeba w mieście?
Halina Pierzyńska: Magazynier, często wymagana jest obsługa wózka widłowego, operatorzy maszyn, zawody budowlane, hydraulicy, monterzy, ślusarze, spawacze ale również praca biurowa, przedstawiciel handlowy, opiekunka osób starszych – nie tylko za granicą ale również w Polsce. Poszukiwane są również sprzątaczki, operatorzy obrabiarek CNC, konsultanci telefoniczni, pracownicy ochrony, pracownicy działu księgowości oraz kandydaci do służby wojskowej.
– zapotrzebowanie na pracowników wciąż jest duże, ocenia Halina Pierzyńska, pełniąca obowiązki dyrektora OHP w Częstochowie.
Czytaj także: