Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pracownicy Domu Pomocy Społecznej zawiesili strajk dla dobra podopiecznych

Facebook Twitter

Pracownicy Domu Pomocy Społecznej i ich protest w walce o podwyżki płac zdominował czwartkową (16.11.) sesję Rady Miasta. W DPS-ie przy ul. Kontkiewicza w dzielnicy Wyczerpy protestowali niemal wszyscy, zawiesili jednak strajk dla dobra swoich podopiecznych. Nie wycofują się z postulatów. Personel domagał się podwyżki płac o 250 zł, miasto zaoferowało tylko 150 zł.

Emocjonalne wystąpienia przez kilka godzin ożywiały wczoraj (16.11.) dyskusję w sali sesyjnej w magistracie.

Mówili radni i Tomasz Ziółkowski reprezentujący związek zawodowy DPS-u oraz Włodzimierz Tutaj, rzecznik częstochowskiego magistratu. Radni opozycyjni poparli żądania odnośnie podwyżek dla pracowników domu z Kontkiewicza. Zdaniem prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka, nie pozwalają na to wyliczenia miejskiego skarbnika.

Mówiła Beata Chłąd, jedna z pracownic DPS-u na Wyczerpach. W budżecie na 2018 rok przewidziano jedynie podwyżki w wysokości 150 zł, podobnie jak w pozostałych placówkach pomocy społecznej. Jest to zagwarantowane w ponadzakładowym układzie zbiorowym dla DPS-ów, MOPS-u oraz pracowników przejętych przez Częstochowskie Centrum Świadczeń. Są to podwyżki z wyrównaniem od października tego roku. Personel załagodził wprawdzie formę protestu widząc brak rezultatów, nie wyklucza jednak wznowienia akcji strajkowej na terenie Urzędu Miasta.

Mówiła Beata Chłąd z DPS-u, wiceprezydent Ryszard Stefaniak odpowiedzialny za opiekę społeczną oraz opozycyjny radny Marcin Maranda. Pracownicy z ul. Kontkiewicza domagają się odrębnych ustaleń od ponadzakładowego układu zbiorowego i nie rezygnują z rozmów z miastem. Tematem interesował się Mariusz Osyra.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj