Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pracownicy częstochowskiego MOPS-u ruszyli oddać krew

Facebook Twitter

Ruszyła ogólnopolska akcja „Pomaganie mamy we krwi”. W jej ramach, także pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Częstochowie oddają krew i namawiają do tego innych.

W trakcie trwającej epidemii to szczególnie cenna pomoc dla potrzebujących:

W Częstochowskim oddziale Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w ostatnich dniach stawiło się kilkunastu pracowników MOPS-u, aby oddać krew dla potrzebujących. Wśród tych osób są te które robią to od wielu lat ale też nowe, zachęcone przez koleżanki i kolegów (…).

W obecnej sytuacji oddawanie krwi jest szczególnie ważne. Niektórzy krwiodawcy ze względu na problemy zdrowotne lub w obawie przed koronawirusem rezygnują z donacji…

Pracownicy MOPS postanowili nie tylko oddać krew, ale również uświadamiać innym jak ważne jest oddawanie krwi i jak ważny to dar szczególnie w czasach epidemii. Dlatego serdecznie wszystkich  zachęcamy do zgłaszania się do miejsc, gdzie można oddać krew (…).

– zachęcała Olga Dargiel z MOPS-u.Więcej o krwiodawstwie oraz o tym jak przebiega obecnie pobieranie krwi, z zachowaniem odpowiedni reżimów sanitarnych, można przeczytać m.in. na stronie krwiodawcy.org.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj