Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pracownicy CCŚ nie zostaną na lodzie. Nie obsłużą już 500+, ale większość ma zatrudnienie

Facebook Twitter

Nowelizacja zmian ustawy o pomocy społecznej odbiła się szerokim echem także w Częstochowie. W jej myśl wraz z nowym rokiem, obsługa świadczeń Rodzina 500 plus oraz Dobry Start została przeniesiona z Częstochowskiego Centrum Świadczeń do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Przekierowanie zadań wymusiło uszczuplenie kadr w centrum , ale jak zapewnia jego dyrekcja- pracownicy nie zostali na lodzie. Dzięki staraniom władz miasta wraz z początkiem 2022 roku znalazły zatrudnienia w innych częstochowskich instytucjach:

Zagrożonych było około 30 pracowników przewidzianych do grupowego zwolnienia w związku z odebraniem nam zadania i przekazaniem tego zadania do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Władze miasta starały się, aby żadna osoba zagrożona utratą miejsca pracy nie zasiliła Powiatowego Urzędu Pracy i została osobą bezrobotną. Tak też się stało i sukcesywnie osoby, które wyraziły chęć przejścia do pracy do Urzędu Miasta, taką pracę otrzymały.

Jak dodaje Lidia Czuma-Imiołczyk – dyrektor Częstochowskiego Centrum Świadczeń, niestety są też osoby, które w wyniku restrukturyzacji kadr nie znalazły nowego miejsca pracy po redukcjach:

Tylko 3 osoby w zasadzie krótkotrwale nieobecne lub 1 osoba, która nie chciała, aby to wymówienie zostało cofnięte, nie znalazły miejsca pracy. Natomiast wszystkie inne osoby znalazły to zatrudnienie w Urzędzie Miasta Częstochowy lub też jednostkach, które temu urzędowi podlegają.

Od nowego roku CCŚ obsługuje nowe świadczenia, jakimi są dodatki osłonowe do rachunków np. za energię. W związku z tym ręce do pracy na pewno będą potrzebne. Urząd będzie jednak redukował zatrudnienie:

Tak się dzieje, że jedno zadanie nam się błyskawicznie odbiera, kolejne się błyskawicznie dokłada. Stan zatrudnienia w Częstochowskim Centrum Świadczeń na koniec stycznia ubiegłego roku wynosił 103 osoby. Na koniec stycznia tego roku będzie wynosić 80 osób, natomiast na koniec lutego już tylko 76 osób, dlatego że osoby składają również wypowiedzenia, ponieważ nie za bardzo chcą pracować w instytucji, która jest niestabilna, jeśli chodzi o zadania, które albo się nam przydziela, albo się nam odbiera

– mówiła dyr. Lidia Czuma-Imiołczyk. Częstochowskie Centrum Świadczeń działa od 2016 roku.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj