Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pracowita noc dla strażaków

Facebook Twitter

78 razy musieli interweniować strażacy w związku z oberwaniem chmury i burzami jakie przeszły wczoraj popołudniu i w nocy nad Częstochową i powiatem.

fot. anik_ber - sxc.hu

Usuwano połamane konary drzew z drogi czy pompowano wodę z piwnic i budynków.

Sezon burzowy cały czas trwa i właśnie w dniu wczorajszym mieliśmy do czynienia z nawałnicą, która przeszła przez teren miasta Częstochowy i powiatu częstochowskiego. Po przejściu tego frontu burzowego odnotowaliśmy blisko 40 zdarzeń związanych z zalaniem dróg, piwnic i całych posesji. Natomiast zdarzenia związane z usuwaniem złamanych konarów i powalonych drzew to 15 interwencji. Ponadto w wyniku wyładowania atmosferycznego doszło do pożaru poddasza w budynku mieszkalnym jednorodzinnym w podczęstochowskim Olsztynie. W wyniku ulew bardziej ucierpiała północna część Częstochowy. Na szczęście nie mamy informacji, żeby ktoś został poszkodowany w wyniku nawałnicy. 

– jak mówi mł. bryg. Kamil Dzwonnik z PSP w Częstochowie, najwięcej tego typu zgłoszeń strażacy mieli od mieszkańców Zawodzia, Aniołowa i Tysiąclecia – tutaj przy ulicy Gałczyńskiego złamane drzewo spadło na dwa samochody. Interweniowano też w Olsztynie. Nie ma informacji o osobach poszkodowanych.

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj