Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nowy wykonawca przejął plac budowy DK91. Wkrótce ruszą prace

Facebook Twitter

Nowy wykonawca przebudowy al. Wojska Polskiego oficjalnie przejął plac budowy, wkrótce wznowione zostaną przerwane kilka miesięcy temu prace. Nowy wykonawca zaplanował kolejność robót na najbliższe miesiące.

Jak najwięcej z pozostałych etapów przebudowy chce zrealizować przed zimą:

Maciej Hasik: Wykonawca zapowiada, że po przygotowaniu frontu robót jeszcze w ramach obecnej organizacji ruchu, w pierwszej kolejności należy spodziewać się: rozpoczęcia przebudowy kolizji sieci elektroenergetycznych na odcinku od wiaduktu nad ulicą Bór do obiektu nad aleją Pokoju i rozbudowy sieci teletechnicznej. NDI ruszy z nimi w pełni po wprowadzeniu nowej organizacji ruchu. Miasto oczekuje ich dużej intensywności.

– jak dodaje Maciej Hasik – rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg, w następnej kolejności, po wprowadzeniu nowej organizacji ruchu na DK91, będzie można realizować dalsze etapy prac:

Maciej Hasik: Rozbiórki pozostałych części istniejących przejść podziemnych, rozbiórki obiektu nad Wartą, przebudowy sieci ciepłowniczej na wysokości ulicy Zamenhofa i ulicy Brzozowej w rejonie projektowanego przejścia podziemnego, przebudowy kanalizacji deszczowej w rejonie skrzyżowania  z Legionów w rejonie skrzyżowania z Krakowską i Rejtana w miejscu starej estakady i przejścia podziemnego przy ulicy Brzozowej. Budowy obiektów mostowych nad rzeką Wartą, na skrzyżowaniu z ulicą Legionów i na skrzyżowaniu z ulicami Krakowską i Rejtana. Trwają uzgodnienia i proces zatwierdzania organizacji ruchu.

Oznacza to, że wkrótce mieszkańcy i kierowcy dowiedzą się jak zostanie zmieniony ruch w al. Wojska Polskiego na czas prac. Do wykonania jest jeszcze duża część przebudowy, łącznie z budową nowych wiaduktów i dokończeniem estakady. Termin zakończenia prac to koniec przyszłego roku.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj