Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Prace na zamku w Olsztynie zmierzają do końca? Wiele już udało się zrobić

Facebook Twitter

Fundacja Przyroda i Człowiek, która nadzoruje prace w Olsztynie, informuje o znaczących zmianach przy ruinach na zamkowym wzgórzu. Coraz bardziej wyłania się średniowieczny wizerunek zamku, otwarcie turystycznej atrakcji też coraz bliższe.

fot. Pixabay

Prace na zamku w Olsztynie idą pełną parą, co więcej widać efekty prac, w baszcie studziennej zamontowano już okna, niemal gotowe jest wnętrze, z nową klatką schodową i samymi schodami, która pozwalają wspiąć na kondygnacje niedostępne od lat. Pomieszczenia czekają na adaptację, jeszcze więcej odkryć dokonali archeolodzy w podziemiach, wiele z odkrytych artefaktów zapewne zostanie wyeksponowanych.

Od kilku lat pod auspicjami Wspólnoty Gruntowej w ramach ogromnego unijnego projektu trwały tu wykopaliska, potem rekonstrukcja, wszystko w celu pokazania turystom nowych atrakcji, jakie kryje Zamek Olsztyn. Prace są wykonywane pod czujnym okiem konserwatora. Nie tylko zatrzymują proces naturalnej erozji tej budowli, ale także przynajmniej w części mają przypomnieć świetność jurajskiej warowni. Czekamy na finisz prac i sygnał, że po rewitalizacji basztę będą mogli zobaczyć odwiedzający Olsztyn.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj