Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Prace na torze Włókniarza trwają. Zawodnicy powoli wracają do treningów, na stadion w połowie marca

Facebook Twitter

Wracamy na stadion Włókniarza, gdzie jak sygnalizowaliśmy w ubiegłym tygodniu - trwają przygotowania do nowego sezonu i intensywne prace, także inwestycyjne. Te remonty mają przygotować obiekt pod wymogi licencyjne. Formę szlifują też nasi zawodnicy.

fot. facebook.com/WlokniarzCzestochowa

Kadra U-24 obecnie trenuje już w Częstochowie pod okiem trenera Józefa Kafla. Pozostali zawodnicy na razie przygotowują się indywidualnie, na stadionie przy Olsztyńskiej mają pojawić się jeszcze w marcu.

Przygotowania trwają cały czas. Po zakończeniu sezonu było krótkie rozprężenie, krótkie wypoczynki, urlopy, a w tej chwili zawodnicy są już w takim trybie przygotowawczym, czyli ćwiczą sobie indywidualnie. Ci zawodnicy, którzy są poza Częstochową, pozostali zawodnicy tj. młodzieżowi – Mateusz Świdnicki ćwiczy na miejscu. Praktycznie zbliżamy się do końca przygotowania do sezonu, jeśli chodzi o przygotowanie fizyczne, czekamy na pogodę, otwarcie toru, jazdy i treningi na torze

– o przygotowaniach do nadchodzącego sezonu mówi trener Włókniarza Lech Kędziora. Klub nie planuje w tym roku obozu przygotowawczego np. w górach, tak jak to było w latach poprzednich, ale treningi na torze rozpoczną się w połowie marca:

Jest zgrupowanie integracyjne, pojedziemy z zespołem. Będzie trwało 3-4 dni i wracamy na tor. Jak będziemy na torze, to każdy zespół będzie miał swoje godziny, żeby zrobić kółka na torze, przygotować sprzęt i jedziemy. Jak będzie wszystko przygotowane, jeśli będzie odbiór toru, założone bandy, będzie zrobione odwodnienie wchodzimy na tor

– dodaje trener Lech Kędziora. Pierwszy mecz w sezonie 2022 Włókniarz ma zaplanowany 8 kwietnia w Częstochowie. Przeciwnikami naszych żużlowców będzie Unia Leszno.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj