Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Prace na DK46 w pełni: Nowy odcinek w budowie. Efekty już widać, ale jeszcze sporo do przebudowy

Facebook Twitter

Przebudowa wylotówki na Opole idzie zgodnie z planem – zapewniają częstochowscy „drogowcy”. Widać kolejne efekty robót przy budowie nowego odcinka łączącego ul. Św. Jadwigi i Główną z ul. Pułaskiego w ramach rozbudowy DK46.

fot. czestochowa.pl

Szczególnie, że w ostatnich dniach prace trwają głównie na nowym odcinku, w kierunku dworca PKP Stradom.

Maciej Hasik: Widać już wymierne efekty na odcinku między przygotowanym do budowy rondem od strony ul. Pułaskiego, a stadionem Skry. Za ul. Zaciszańską w kierunku Świętej Jadwigi trwają prace ziemne i budowa przypustu nad kanałem melioracyjnym. W ramach inwestycji powstaje nowa sieć wodociągowa i kanalizacja deszczowa. Na starym odcinku DK 46, na 5 wahadłach realizowane są roboty w branży drogowej, sanitarnej, elektrycznej i teletechnicznej.

Jak dodaje Maciej Hasik – rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg, w ostatnich tygodniach najwięcej prac było i jest realizowanych pod drogą. Przebudowywane są kolejne instalacje. W kierunku wylotu z miasta na Opole ciągle poruszamy się wahadłowo na kilku odcinkach:

Maciej Hasik: Kontynuowane są też prace przy obiekcie mostowym na Stradomce, tu od 12 lipca ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną odbywa się na odcinku około 120 metrów jako piąte wahadło w obrębie inwestycji. Oprócz budowy infrastruktury drogowej i podziemnych sieci na odcinku około 6 km powstaną drogi rowerowe, chodniki, oświetlenie, ronda i skrzyżowania poprzeczne, które zyskają nową i bezpieczną geometrię.

Inwestycja ma zakończyć się w IV kwartale przyszłego roku. Do tego czasu jest jeszcze sporo prac do wykonania. Iinformował rzecznik MZD w Częstochowie. Całkowity koszt inwestycji to ponad 98 mln zł.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024