Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Prace na DK1 zaczynają się na dobre – budują wygrodzenia, oznakowanie poziome i pionowe w ciągu kilkunastu dni

Facebook Twitter

Od początku tygodnia rozpoczęło się wprowadzanie tymczasowej organizacji ruchu na miejskim odcinku DK1. Al. Wojska Polskiego wreszcie doczeka się przebudowy.

fot. Pixabay

Zmiany i prace będą wprowadzane w etapach, ale zapowiadają się nam duże utrudnienia, zarówno dla mieszkańców, jak i dla tranzytu przez Częstochowę:

W ślad za uzgodnieniami z wykonawcą przebudowy Alei Wojska Polskiego rozpoczęło się wprowadzanie tymczasowej organizacji ruchu. Proces wprowadzania zmian na okoliczność gruntownej przebudowy w ciągu DK1 i na skrzyżowaniach przyległych będzie postępował sukcesywnie w kierunku północnym od strony ul. Rakowskiej. Wykonawca zapowiada, że wprowadzenie tymczasowej zmiany organizacji ruchu wraz z likwidacją przeszkód, ustawieniem wygrodzeń i instalacją pełnego oznakowania w pionie i poziomie potrwa od kilku do kilkunastu dni.

Kierowcy muszą liczyć się na miejskim odcinku ze zwężeniami i wygrodzeniami części jezdni

– informuje Maciej Hasik. Wiemy już, że pojawiła się jedna kosmetyczna zmiana – dla kierowców pozostanie połączenie al. Wojska Polskiego z ul. Brzozową, co ułatwi obsługę Centrum Handlowego „Jagiellończycy”.

Kierowcy w najbliższym czasie powinni być przygotowani, a wprowadzenie założeń tymczasowej organizacji ruchu umożliwi rozpoczęcie właściwych prac budowlanych. Przebudowa al. Wojska Polskiego będzie największą i najbardziej kosztowną inwestycją drogową. Koszty z zakresu umowy to ponad 179 mln złotych. Inwestycja realizowana jest z dofinansowaniem ze środków Unii Europejskiej. Szczegóły na stronie www.mzd.czest.pl. Zakończenie prac planowane jest na drugą połowę 2023 roku

– informował Maciej Hasik, rzecznik MZDiT. Przypomnijmy, na początku prace w al. Wojska Polskiego będą odbywać się na jezdni „kierunek Katowice” wyłączonej z ruchu, dlatego w obu kierunkach ruch na przebudowywanym odcinku zostaje przekierowany na jezdnię w kierunku Warszawy.

fot. facebook.com/miejskizarzaddrogwczestochowie

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj