Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Praca w policji za łapówkę? Wśród oskarżonych jest 4 policjantów z Częstochowy

Facebook Twitter

Nawet 200 tysięcy złotych mógł zarobić na boku policjant, który za łapówki obiecywał załatwić pracę w policji. Proceder, który zbadała Prokuratura Apelacyjna w Katowicach, trwał nawet 6 lat. Teraz sprawą zajmuje się częstochowski sąd. Wśród oskarżonych jest 4 policjantów z Częstochowy.

Na ławie zasiadła też duża grupa osób, które wręczyły korzyści majątkowe. Mówi rzecznik częstochowskiego sądu Bogusław Zając:

Były to osoby, które z jednej strony powoływały się na wpływy w określonych instytucjach, że mogą załatwić pracę oczywiście w zamian za określone korzyści. Były to też osoby, można to tak określić, w jakimś stopniu zdesperowane albo poszukujące pracę dla siebie, albo dla swoich dzieci. (…) Mamy więc też zarzuty, z jednej strony powoływania się na wpływy w określonej instytucji, a z drugiej strony – zarzuty oszustwa.

Proces jednak nadal trwa, a kolejne wyroki mogą zapaść jeszcze w kwietniu.

W chwili obecnej toczą się postępowania, co do 7 osób sąd już zakończył wyrokiem prawomocnym te sprawy, te oso by poddały się dobrowolnie karze. Co do 20 osób jest kolejny termin rozprawy, natomiast co do 11 osób drugi sędzia zapoznaje się w chwili obecnej z materiałem dowodowym i pod koniec przyszłego tygodnia wyznaczy termin rozprawy.

Jak podkreślają śledczy niektóre z osób z listy protegowanych trafiły do pracy w policji, bo sprawnie przeszły wymagane testy a nie z powodu wręczonych łapówek.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2021