Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pożegnanie 8-letniego Kamilka w sobotę na Kulach. W niedzielę marsz na Placu Biegańskiego

Facebook Twitter

W Poznaniu, Gliwicach, Warszawie i oczywiście w Częstochowie - mieszkańcy Polski jednoczą się w manifestacjach i marszach w obronie krzywdzonych dzieci i przeciwko przemocy. To następstwo śmierci 8-letniego Kamila.

Pożegnanie 8-letniego Kamilka

Pożegnanie 8-letniego Kamilka

Cichym wyrażeniem niezgody na krzywdzenie dzieci mogą być też inne gesty: wiele osób inicjuje symboliczne akcje, jak wypuszczanie białych balonów dla pamięci Kamila, zachęca do spotkań i czuwania. W Częstochowie taki przemarsz sprawiedliwości przeciwko przemocy planowany jest w niedzielę 14 maja, w południe na Placu Biegańskiego. Podobne zrywy społeczne rodzą się też w innych miastach.

W sobotę (13.05.) o 13.00 na cmentarzu Kule odbędą się uroczystości pogrzebowe 8-letniego chłopca

Udział zapowiedziało mnóstwo osób z miasta, okolic, ale i przyjezdnych z innych części kraju. Bliscy chłopca proszą jedynie o symboliczną białą różę, zamiast spodziewanego ogromu zabawek czy misiów. Te wysyłano dla dziecka jeszcze w szpitalu. Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka im. św. Jana Pawła II w Katowicach przekaże zebrane: pocztówki, maskotki i zabawki, osobiste pamiątki i medaliki. Mają trafić na miejsce pochówku Kamilka w Częstochowie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2023