Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pożar w wieżowcu przy al. Niepodległości. 3 osoby w szpitalu

Facebook Twitter

W niedzielny wieczór po godz. 20.00 doszło do pożaru w 10-piętrowym bloku przy al. Niepodległości. Ogień pojawił się w pomieszczeniu gospodarczym, ale lokatorzy sami próbowali poradzić sobie z pożarem.

W efekcie trzy osoby z objawami podtrucia czadem, w tym jedna z poparzeniami wymagały pomocy medycznej:

W wyniku tego zdarzenia niestety 3 osoby zostały poszkodowane, przetransportowane do szpitala. Na miejsce zostały zadysponowane siły z jednostek straży pożarnej z terenu miasta Częstochowy, m.in. dwie drabiny pożarnicze. Wynika to z charakteru budynku. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, dowodzący akcją stwierdził, że pali się pomieszczenie gospodarcze. Była próba ugaszenia tego pomieszczenia przez mieszkańców, niestety nieskuteczna. Działania musiały być kontynuowane przez zastępy straży pożarnej. Kolejne nasze działania to przewietrzenie całej klatki, sprawdzenie detektorami wielogazowymi, czy istnieje jakiekolwiek zagrożenie dla mieszkańców bloku.

Sytuacja została opanowana ok. godz. 22:00, informuje Marcin Pudło z częstochowskiej Straży Pożarnej. Specjaliści ustalą dokładne przyczyny wybuchu ognia w wieżowcu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj