Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pożar na ul. Krakowskiej: „To było celowe podpalenie”

Facebook Twitter

Wracamy do sprawy pożaru, jaki wybuchł 12 marca w jednej z kamienic przy ul. Krakowskiej w Częstochowie. Jak udało się dowiedzieć naszym reporterom, ogień nie pojawił się samoistnie, a wszystko na to wskazuje, że było to celowe podpalenie.

Czynności przeprowadzone przez kryminalnych z „czwórki” pozwoliły ustalić sprawcę, mówi Sabina Chyra Giereś z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Wykonane na miejscu czynności oraz dalsze czynności procesowe wskazywały, że do pożaru przyczynił się 43-latek z Częstochowy. Śledczy ustalili, że mężczyzna celowo podpalił wersalkę, która znajdowała się w korytarzu na parterze. Nie potrafił wyjaśnić, dlaczego to zrobił. W ubiegły czwartek usłyszał juz zarzut spowodowania zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób. Decyzja prokuratora został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu za to kara do 15 lat więzienia.

Jak przypomina Sabina Chyra Giereś z uwagi na bardzo duże zadymienie, policjanci podjęli w trakcie tego zdarzenia natychmiastową ewakuację mieszkańców. Na szczęście nikt z uczestników nie odniósł wówczas poważniejszych obrażeń. Jak się okazało, to nie pierwsze podpalenie 43 latka. Kilka lat temu na terenie Częstochowy mężczyzna seryjnie podpalał… pojemniki na śmieci.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2022