Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pożar lasu w Blachowni! Na miejscu trwa akcja gaśnicza, również z powietrza

Facebook Twitter

Trwa akcja gaśnicza w Blachowni. W rejonie Ośrodka Sportu i Rekreacji pali się poszycie lasu. Jak sytuacja wygląda w tej chwili?

Na bieżąco relacjonuje Jacek Chudy – prezes OSiRu:

Jacek Chudy: Z tego, co widzę, przy trasie biegu „Przełajowa ósemka” las jest podpalony. Pali się, ale już służby ratownicze są. Widzę jednostki straży pożarnej, osoby w Jeepie – to chyba osoby z ramienia Nadleśnictwa Herby. Jednostki już jadą i będą gasić pożar.

W Blachowni jest w tej chwili spore zadymienie, teren jest już zabezpieczony:

Jacek Chudy: Widzę jeden samochód, który się przedziera. Zadymienie jest bardzo duże, ale widzę, że pożar jest do opanowania, bo jest niski stan, jeśli chodzi o drzewostan. Szkoda, bo to przy trasie biegu. Teraz przyleciał śmigłowiec, podleciał nad staw, nabrał wody, jest gaszone też z powietrza. 2 – 3 jednostki widziałem, które znajdują się tam u źródła ognia. Akcja przebiega już teraz sprawnie. Ratują piękne lasy Nadleśnictwa Herby.

Płonie poszycie lasy w Blachowni, jak mówi wyraźnie poruszony sytuacją, prezes OSiR-u Jacek Chudy- organizator biegu „Przełajowej ósemki,” to właśnie w tym miejscu poprowadzona jest trasa zawodów, organizowanych w Blachowni zwykle pod koniec sierpnia. Czy dzisiejszy pożar wpłynie na ich przebieg w tym roku? To okaże się wkrótce.

 

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj