Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Powstanie nowa ścieżka rowerowa łącząca Żarki i Olsztyn

Facebook Twitter

Dwie jurajskie gminy - Olsztyn i Żarki przygotowują się do kolejnej dużej inwestycji. Na początku grudnia podpisano umowę na budowę ścieżki rowerowej łączącej te dwie gminy. Trasa ma mieć 10 kilometrów długości.

fot. www.olsztyn-jurajski.pl

Inwestycja ma zostać zrealizowana w ciągu dwóch najbliższych lat.

Rozpoczęliśmy podpisując umowę, realizacja tego zadania budowy ścieżki rowerowej łączącej gminę Olsztyn, czyli konkretnie Zrębice, Krasawę, Suliszowice, Jaroszów, Zawada o długości 9 km. Wartość zadania to jest około 8 mln złotych. Na to mamy dofinansowanie unijne, punktowane, transparentne, wiemy, jakie kryteria. Te dwa zadania już rozpoczęliśmy, bo na te dwa zadania podpisaliśmy umowy z wykonawcami i realizacja rozpocznie się, jeżeli warunki pozwolą, czyli pogoda będzie taka jak dzisiaj, na przełomie grudnia. Bardzo prawdopodobne, że w styczniu rozpoczną się prace ziemne związane z realizacją tych bardzo dużych inwestycji

– mówi Klemens Podlejski – burmistrz Żarek. Inwestycja ma znaczenie w zakresie transportu, turystyki i bezpieczeństwa. W najkrótszy możliwy sposób połączy obie gminy i ich atrakcje.

Dwa odcinki są realizowane w formule zaprojektuj-wybuduj, czyli najpierw musimy zrobić projekt, dokumentację. Termin zakończenia to jest koniec 2022, ale w momencie wybudowania będziemy mogli się połączyć rowerowo Częstochowę z Żarkami – to jest odcinek około 20 paru kilometrów, czyli rowerzysta w ciągu półtorej godziny może spokojnie przejechać z Żarek do rogatek Częstochowy.

Te dobre informacje dla rowerzystów przekazał burmistrz Żarek – Klemens Podlejski.

Gminy wystartowały w konkursie unijnym organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Samorządowcy pozyskali pieniądze w ramach RPO WSL 2014-2020 z poddziałania 4.5.3. – Niskoemisyjny Transport Miejski oraz Efektywne Oświetlenie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2022