Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Powstanie Brama Jury – nowa trasa rowerowa między jurajskimi gminami. Jest porozumienie samorządowców

Facebook Twitter

Olsztyn i Mstów zaproszą na otwarcie rowerowej Bramy Jury. Włodarze podczęstochowskich gmin podpisali porozumienie zapowiadające budowę nowej trasy dla cyklistów. Szansą na realizację jest dotacja unijna.

fot. mstow.pl

Samorządy wystąpią o takie dofinansowanie w przyszłym roku:

Sport to też aktywność piesza i rowerowa i chcemy właśnie w tym kierunku iść, tworząc nowe ścieżki rowerowe. W tym momencie podpisujemy porozumienie z Gminą Olsztyn na dokumentację projektową, na ścieżkę łączącą Gminę Olsztyn z Gminą Mstów Chcemy się przygotować do nowej perspektywy środków unijnych i taką ścieżkę wybudować. Myślę, że ku radości turystów i mieszkańców naszej gminy

– mówi Tomasz Gęsiarz – wójt Mstowa. Nowa ścieżka rowerowa ma przebiegać z tej gminy w kierunku jeziorka krasowego w Kusiętach, potem równoległe do torów PKP, a następnie drogą powiatową koło miejsca straceń i dalej w kierunku centrum Olsztyna.

Ten odcinek powstanie łącznie z odcinkiem od granicy gminy Olsztyn do jego środka. Będzie on połączony z istniejącymi już drogami rowerowymi na terenie Gminy Olsztyn, także w przyszłości będzie to taki ciąg od Żarek, poprzez Olsztyn do Mstowa. Będzie to długi odcinek drogi rowerowej.

Jak mówi Konrad Zymek z firmy architektonicznej, która wykona projekt trasy, na Jurze zyskamy dzięki inwestycji prawdziwą sieć dróg rowerowych.

Ogromny ruch rowerowy – bardzo dużo ludzi przyjeżdża z Gminy Mstów, z Gminy Olsztyn, jak również z Częstochowy. Stworzenie takiej drogi rowerowej na pewno zwiększy bezpieczeństwo

– mówił Robert Misztal – radny gminy Mstów z miejscowości Srocko. W związku z tym, że trasa częściowo poprowadzi przez odcinek drogi powiatowej, już na etapie projektowania inwestycji, niezbędna będzie współpraca z częstochowskim starostwem.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 czerwca 2023