StartWiadomości

Powstała specjalna aplikacja „Asystent Granica”, dla obcokrajowców, którzy wybierają się do Polski

Aplikacja informuje jak wygląda odprawa celna i graniczna oraz jakie dokumenty są niezbędne do przekroczenia granicy. Są również informacje o towarach jakie można przywieźć i wywieźć z naszego kraju.

„Asystent Granica” to prawdziwy niezbędnik dla wszystkich, którzy przyjeżdżają do Polski na Światowe Dni Młodzieży. Działa także Centrum Informacji Służby Celnej, które  zapewnia wszystkim zainteresowanym rzetelną, aktualną, jednolitą, zrozumiałą i szybką informację o obowiązujących przepisach dla podróżnych. Funkcjonariusze Służby Celnej będą udzielać informacji do 5 sierpnia w wydłużonym czasie służby tj. od godz. 8.00 do 20.00, również w soboty i niedziele. Celnicy będą odpowiadać na pytania telefoniczne i mailowe.

Służba Celna przygotowała specjalny film informacyjny w języku angielskim dla pielgrzymów przyjeżdżających na Światowe Dni Młodzieży. Zawarto w nim porady dotyczące przepisów obowiązujących w Polsce. Film dostępny jest na profilu YouTube Ministerstwa Finansów, na stronie Służby Celnej, Twitterze i Facebooku Służby Celnej.

Zostaw komentarz