Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Powstaje sieć ogólnodostępnych stacji ładowania dla elektryków na Śląsku, w tym w Częstochowie

Facebook Twitter

70 ogólnodostępnych stacji ładowania samochodów budowanych przez Tauron powstaje głównie w województwie śląskim. Już w kwietniu firma zawarła umowę na dostawę stacji dla zasilania pojazdów elektrycznych.

Łącznie do oddziałów w Częstochowie, Gliwicach, Tarnowie oraz Bielsku Białej dostarczonych zostanie 230 takich urządzeń:

Łukasz Zimnoch: Stacje będą dostarczane sukcesywnie do końca III kwartału bieżącego roku i będą wykorzystywane w kolejnym etapie realizacji obowiązku ustawowego dotyczącego budowy ogólnodostępnych stacji ładowania w lokalizacjach uzgodnionych z gminami. To stacje ładowania o mocy 2 x 22 kW wykonane w pełni ekologicznych obudów aluminiowych z elementami szkła hartowanego. Prace trwają głównie na Śląsku.

Jak mówi rzecznik Tauronu – Łukasz Zimnoch, z rozbudowy sieci stacji ładowania elektryków skorzystają kierowcy korzystający już z takich samochodów, jak i osoby, które dopiero rozważają przesiadkę do bardziej ekologicznych pojazdów. Inwestycja powstaje w ramach projektu budowy ogólnodostępnych stacji ładowania. Prace trwają w 10 gminach.

 

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

 

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 lutego 2023