Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Powrót opłaty targowej nie ucieszy sprzedawców, także tych drobnych. Płatności wymagane od 1 stycznia

Facebook Twitter

Powrót opłaty targowej w Częstochowie od stycznia budzi pewne emocje wśród handlowców, którzy muszą doliczyć dodatkowe koszty działalności. Należność zbierana od osób prowadzących handel w miejscach publicznych, została zawieszona tylko na 2021 rok.

fot. LubosHouska / pixabay.com

Zgodnie z decyzją Rady Miasta wracają opłaty trzeba będzie wnosić za wystawianie towarów na ryneczkach i targowiskach na terenie Częstochowy.

Opłata targowa została zawieszona na początku mijającego roku i stało się to w rezultacie nowelizacji ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem wirusa Covid-19. Jednak ta covidowa zmiana obowiązuje tylko do końca tego roku -2021, będzie pobierana w 2022 po rocznej przerwie

– przypomina Marcin Breczko z częstochowskiego magistratu. Odpowiedni przepis radni przegłosowali już w październiku, w związku z kończącym się pakietem ulg dla przedsiębiorców. Ustalono też cennik, jaki będzie obowiązywał u inkasentów na terenie miasta:

Opłata targowa będzie pobierana od inkasentów od 1 stycznia. Z dokładną tabelą dziennych stawek można się zapoznać na stronie miasta. Pamiętajmy, że opłacie targowej podlega sprzedaż w każdym miejscu, w którym sprzedaż jest prowadzona, wyjątek to sprzedaż w obiektach budowlanych. To oznacza, że brak formalnego określenia przez gminę targowiska nie wyklucza obowiązku uiszczania tej opłaty

– dodaje Marcin Breczko z Urzędu Miasta.

Tabelę dziennych stawek znajdziecie TUTAJ.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj