Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Powoli zaczynają się wyłaniać atrakcje szykowane na zimę i święta na Placu Biegańskiego

Facebook Twitter

Świecące ozdoby miasto wypożycza na każdy sezon, dzięki temu zmieniają się co roku. Były już sanie Mikołaja, ogromne bombki czy zamek z iluminacją, które doskonale sprawdzają się na zdjęciach.

Co zobaczymy tej zimy, pytaliśmy w wydziale kultury i promocji…

Częstochowianie czekają przede wszystkim na to, co pojawi się na Placu Biegańskiego i tam rzeczywiście od poniedziałku zaczniemy montaż tych iluminacji. One będą nieco bogatsze niż w zeszłym roku. Mam nadzieję, że się spodobają. Nie będzie tej tradycyjnej imprezy, podczas której zaczynaliśmy pokazywać te iluminacje, z przyczyn oczywistych – jest pandemia, ale same iluminacje będą. Nie powiem jeszcze jakie, bo zawsze chcemy, żeby to była niespodzianka.

Wszystko powinno być gotowe na 6 grudnia, informował nas w tej sprawie Aleksander Wierny, naczelnik Wydziału Kultury Promocji i Sportu w urzędzie miasta. Najbliższy tydzień potrwają prace związane z montażem i rozświetleniem ozdób…

Postaramy się zdążyć z ich montażem na Mikołaja. Myślę, że mogę zdradzić tyle, że na pewno powtórzy się tylko jedna ozdoba tzn. logotyp miejski i formuł ozdoby świątecznej, który jest co roku i teraz też będzie, natomiast wszystkie pozostałe te większe ozdoby, które będą na Placu Biegańskiego to będą takie iluminacje, których jeszcze w Częstochowie nie było a jakie – zapraszam w Mikołaja, będzie można zobaczyć i przekonać się bezpośrednio.

– dodaje Aleksander Wierny z Urzędu Miasta Częstochowy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj