Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Powiększają płatną strefę parkowania od 4 maja. Instalują nowe parkomaty, będą działać od połowy maja

Facebook Twitter

Od 4 maja znacząco powiększy się teren płatnej strefy parkowania w Częstochowie, przypomina o tym zarząd dróg. Kierowcy przyjmują zmiany do wiadomości, ale nie kryją swojego niezadowolenia.

Miejsc jest mało, a pozostawienie auta drogie:

Pewnie dobry pomysł ze względu na zyski, które z tego będą, ale kiepski dla mieszkających, którzy tam będą parkować.

Proszę zlikwidować połowę radnych, wtedy miasto będzie miało więcej pieniędzy.

Jak dla mnie to nie jest to za bardzo potrzebne. To jest po prostu wyzysk pieniędzy. Jak potrzebuje ktoś spoza miasta gdzieś zostawić samochód, to stawki są kosmiczne, np. na 5 godzin to są bardzo duże stawki.

Myślę, że to jest zły pomysł, bo już nie ma gdzie zaparkować auta ogólnie, bo jest mało parkingów, a jeszcze teraz zrobią wszystkie płatne to nawet na 3 minuty, żeby wyskoczyć do sklepu, nie będzie gdzie stanąć.

Zmiany w płatnej strefie, która sięga już daleko poza śródmieście, ocenili dla nas częstochowscy kierowcy. W strefie staną też nowocześniejsze 162 parkomaty. Wreszcie kierowcy oprócz bilonu za miejsce postojowe zapłacą też kartą, bezdotykowo oraz blikiem. Pojawi się dodatkowo możliwość kupienia e-biletu bez potrzeby wracania się do samochodu:

Dostępna będzie także funkcja przedłużania wykupionego czasu parkowania. W nowych parkomatach konieczne będzie wpisanie numeru rejestracyjnego pojazdu przy każdorazowym zakupie biletu. Obsługa parkomatów będzie odbywać się poprzez czytelne i intuicyjne kolorowe ekrany dotykowe. Zakup parkomatów kosztował ponad 6,5 mln złotych. Do dyspozycji kierowców pozostają aplikacje sześciu operatorów płatności mobilnych.

Jak zapowiada Maciej Hasik z MZDiT, instalacja pierwszych parkomatów z nowymi funkcjami rozpocznie się w przyszłym tygodniu. Wszystkie aparaty wymienione na nowe mają działać już w połowie maja.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj