Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Powiatowy Urząd Pracy w Częstochowie ma w tym roku 16 milionów na aktywizację osób bezrobotnych!

Facebook Twitter

Są na przykład pieniądze na rozpoczęcie działalności gospodarczej dla osób zainteresowanych założeniem firmy, ale także na inne formy wsparcia związane z podjętą pracą.

O szczegółach opowiedział nam Piotr Urbaniak – dyrektor PUP-u w Częstochowie:

Realizujemy program operacyjny województwa śląskiego, również program dla osób do 30-tego roku życia. Tutaj rzeczywiście posiadamy środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej, jednorazowe, w kwocie 16 000 złotych brutto, ale również na doposażenie stanowiska pracy, na staże, prace interwencyjne, więc tych form jest cały szereg. Osoby bezrobotne zarejestrowane w urzędzie, mogą się o takie formy wsparcia starać. Zainteresowanie, jeśli chodzi o środki na działalność gospodarczą, z roku na rok jest podobne i cieszy się ta oferta dużą popularnością osób, którzy chcą przejść na własne utrzymanie i rozpocząć drogę biznesową.

Jakie główne warunki należy spełnić aby ubiegać się o dotację?

Warunki są bardzo proste. Trzeba być zarejestrowanym minimum 21 dni w Urzędzie Pracy, mieć akces do działalności i wypełnić oczywiście wniosek wraz z biznesplanem. Natomiast są warunki, które trzeba spełnić: mieć doświadczenie zawodowe w formie tej działalności gospodarczej, którą się chce prowadzić albo mieć odpowiednie wykształcenie kierunkowe.

Więcej o programach aktywizujących osoby bezrobotne przeczytajcie na stronach www Powiatowego Urzędu Pracy w Częstochowie TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj