Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Powiatowy Urząd Pracy ruszył z programami. Ma dotacje m.in na rozpoczęcie własnej działalności

Facebook Twitter

To ważna informacja dla osób, które myślą o założeniu własnej firmy. Powiatowy Urząd Pracy w Częstochowie uruchomił nabór wniosków o przyznanie środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

O wsparcie mogą ubierać się osoby bezrobotne zarejestrowane w częstochowskim pośredniaku lub Gminnym Centrum pracy w Koniecpolu:

Warto wczytać się, kto może zgłaszać wnioski. Kwota wyższa niż w poprzednich latach, bo będzie to 18 tys. brutto. Mamy tam kilkanaście miejsc na rozpoczęcie działalności gospodarczej

– podkreśla Piotr Urbaniak – dyrektor PUP w Częstochowie. O pieniądze na rozpoczęcia działalności gospodarczej mogą ubiegać się osoby do 30 roku życia i po 30 roku życia:

Tutaj bariera wiekowa będzie miała w tych programach znaczenie. Natomiast my jesteśmy tak przygotowani, żeby po programie regionalnym ogłosić te obydwa programy, czyli do 30 i po 30 roku życia razem, żeby osoby zainteresowane – a zainteresowanie jest rzeczywiście duże, nasi klienci pytają o te programy – mogły je szybko rozpocząć.

W pośredniaku można także wnioskować o środki na refundację stanowiska pracy:

Jakie są różnice przede wszystkim. Z tych założeń projektu, które widzieliśmy, to różnice przy doposażeniu stanowisk pracy są dosyć istotne, bo nie ma już okresu 6 mies., kiedy pracodawca nie mógł zwalniać pracowników, nie mógł też redukować zatrudnienia. W przypadku starania się o taką dotację, w chwili obecnej mamy środki już zagwarantowane na takie dofinansowania, kosztów utworzenia pracy dla prawie 200 osób z powiatu częstochowskiego i Częstochowy

– wyjaśniał Marcin Biernat – zastępca dyrektora PUP w Częstochowie. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 grudnia 2022