Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie już w nowej siedzibie

Facebook Twitter

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Częstochowie działa już w nowej siedzibie. Jak informuje częstochowskie starostwo po wsparcie udamy się do instytucji zlokalizowanej przy ul. Jasnogórskiej 75.

To jednostka kluczowa z punktu widzenia organizowania pomocy społecznej i budowania bezpieczeństwa socjalnego mieszkańców powiatu.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Częstochowie 5 lipca oficjalnie rozpoczęło urzędowanie w nowej siedzibie. Głównym celem zmiany dotychczasowego adresu było stworzenie maksymalnie komfortowych warunków zarówno dla pracowników, jak i klientów instytucji. Obecna siedziba Powiatowego Centrum pomocy Rodzinie w Częstochowie nie posiada żadnych barier architektonicznych, tym samym spełnia wymogi dostępu dla osób z niepełnosprawnościami. Dodatkowym atutem jest lokalizacja niewymagająca od odwiedzających szczegółowej znajomości topografii miasta.

Pomoc jaką tutaj znajdziemy ma docierać do osób wymagających instytucjonalnego wsparcia, mówi Michał Dzwonnik, rzecznik Starostwa Powiatowego w Częstochowie:

Bezpośrednia obsługa interesantów odbywa się w godzinach od 7:30 do 14:30, natomiast dyżur Punktu Interwencji Kryzysowej wypada w pierwsze cztery wtorki miesiąca, w godzinach od 15:00 do 18:00. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Częstochowie jest jednostka organizacyjną powiatu wykonującą zadania z zakresu pomocy społecznej, rodzinnej i instytucjonalnej pieczy zastępczej, a także przeciwdziałania przemocy w rodzinie, rehabilitacji społecznej oraz organizowania rodzinnej pieczy zastępczej.

O szczegóły można pytać urzędników starostwa powiatowego oraz w samej siedzibie PCPR przy Jasnogórskiej. Do kontaktu zachęcał rzecznik starostwa Michał Dzwonnik.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj