Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Powiat Kłobucki ponownie objęty żółtą strefą

Facebook Twitter

Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało listę powiatów, w których obowiązują dodatkowe obostrzenia w związku ze wzrostem liczby zakażeń w tych regionach. Na liście znalazł się też powiat z naszego regionu.

Zgodnie z przypuszczeniami, to powiat kłobucki- ten region ponownie znalazł się w strefie żółtej. W ostatnich dniach odnotowano tam gwałtowny wzrost liczby zakażeń wirusem SAR-COV-2. To zapewne też pokłosie ogniska koronawirusa jakie stwierdzono w Konieczkach zakładzie Maskpol należącym do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Od minionego poniedziałku w kłobuckim szpitalu prowadzona jest masowa akcja pobierania wymazów od pozostałych osób zatrudnionych w zakładzie. Pracuje tam blisko 1000 osób, u 25 już potwierdzono koronawirusa. Pozytywnych testów niestety nadal przybywa. Dlatego decyzja Resortu Zdrowia o żółtej strefie w powiecie kłobuckim w zasadzie nikogo nie zaskoczyła.

Powiat kłobucki na liście żółtych stref jest po raz drugi. Wcześniej trafił tu już 27 sierpnia, dodatkowe obostrzenia obowiązywały do 11 września.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj