Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Powiat Kłobucki czerwoną strefą od soboty (03.10)

Facebook Twitter

Rekordowa liczba zakażeń koronawirusem w Polsce. Niepokojące dane dotyczą też naszego regionu. Powiat kłobucki od soboty (10.03) znajdzie się w czerwonej strefie.

fot. jarmoluk/pixabay.com

Tylko dzisiaj (02.10) odnotowano tam kolejne 13 nowych przypadków zakażenia wirusem sars-cov2:

Tak, w ostatnich tygodniach a szczególnie w ostatnich dniach wzrosła liczba zakażeń na terenie powiatu kłobuckiego. Ta sytuacja już jest bardzo trudna. Od kilku dni mamy zakażenia w kilku punktach. Pojawiły się zakażenia również w jednej ze szkół naszych, gdzie kilkudziesięcioosobowa grupa nauczycieli i uczniów przebywa na kwarantannie, przynajmniej do wtorku. Mamy nadzieję, że nie wystąpią żadne objawy i we wtorek szkoła będzie mogła wrócić do pełnej pracy, w pełnym zakresie. Mamy kolejne przypadki w Zespole Opieki Zdrowotnej.

Zakażenia w oświacie dotyczą Zespołu Szkół nr 3 w Kłobucku przy ul. ks. Skorupki, mówił na antenie Radia Jura Henryk Kiepura starosta kłobucki. Czerwona strefa to dodatkowe obostrzenia, których należy przestrzegać ..

Przede wszystkim każdy z mieszkańców w sferze tej publicznej ma obowiązek noszenia maseczki i to dotyczy wszystkich. Są też znacznie obostrzenia jeżeli chodzi o organizację różnego rodzaju spotkań, imprez, imprez kulturalnych. My też odwołaliśmy m.in. festiwal powiatowy folklorystyczny. Wiem, że gminy odwołują imprezy kulturalne. Takie są wymogi i w sobotę żadne imprezy kulturalne nie będą się odbywać. 

– informuje starosta kłobucki Henryk Kiepura.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj