Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Powiat częstochowski: Blachownia najlepsza w programie „Czyste Powietrze”

Facebook Twitter

Blachownia znalazła się na 1. miejscu w rankingu gmin w programie "Czyste Powietrze", jest liderem w powiecie częstochowskim. W Polsce wśród 100 najlepszych gmin Blachownia jest na wysokim 28. miejscu.

Blachownia najlepsza w programie "Czyste Powietrze"

W Polsce wśród 100 najlepszych gmin Blachownia jest na wysokim 28 miejscu, w programie dofinansowania wymiany źródeł ciepła na ekologiczne samorząd ma 194 złożone wnioski. W woj. śląskim statystyka jest lepsza, bo ranking wskazuje podczęstochowską gminę na 7. miejscu. W powiecie Blachownia jest pierwsza.

Blachownia najlepsza w programie „Czyste Powietrze”

Wszystko wskazuje na to, że z roku na rok świadomość ekologiczna mieszkańców rośnie, zauważa burmistrz Sylwia Szymańska. Dodajmy, że ranking został utworzony na podstawie danych dostarczonych przez wojewódzkie fundusze ochrony środowiska. Oceniano aktywność samorządów i liczbę przekazanych wniosków do programu „Czyste Powietrze”. Dokumentację składali właściciele budynków jednorodzinnych w poszczególnych gminach.

Zestawienie opublikowały: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska, Polski Alarm Smogowy oraz Bank Światowy. Równie dobrze w naszym regionie poradziła sobie gmina Krzepice, z tej miejscowości wpłynęło 181 wniosków do programu.

Powiat częstochowski: Blachownia najlepsza w programie "Czyste Powietrze"

Program Czyste Powietrze jest impulsem dla rozwiązania problemu smogu, dając jednocześnie gospodarstwom domowym możliwość znaczącego obniżenia rachunków za ogrzewanie. Efektywne wdrożenie Programu wpłynie również korzystnie na bezpieczeństwo energetyczne Polski, gdyż zmniejszenie zużycia energii ograniczy konieczność importu paliw kopalnych. Aktywny udział samorządów w Programie ma kluczowe znaczenie. Tam, gdzie władze lokalne działają sprawnie, tam widać efekty w postaci liczby wymienionych kopciuchów i ocieplonych domów

– mówi Andrzej Guła, lider Polskiego Alarmu Smogowego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj