Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Potrzebne inwestycje w gminie Rędziny. Walczą o finansowanie

Facebook Twitter

Gmina Rędziny walczy o rządowe środki na ważne inwestycje dla mieszkańców. Samorząd złożył wnioski o dofinansowanie m.in. takich przedsięwzięć jak rozbudowa i przebudowa placówek edukacyjnych czy na realizację zadań drogowych. 

fot. redziny.pl

Przy udziale pieniędzy z budżetu państwa gmina chce rozbudować Szkołę Podstawową w Koninie, środowisko szkolne walczy o salę gimnastyczną. Placówka dysponuje nowoczesną bazą dydaktyczną, ale tym, czego jej brakuje, jest właśnie sala sportowa. Kolejna inwestycja w oświacie dotyczy remontu budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rędzinach, który funkcjonuje przy ul. Broniewskiego.

Spore plany gmina ma również w zakresie zadań drogowych. Tu na pierwszy plan wybija się przede wszystkim wniosek o budowę jezdni łączącej Mariankę Rędzińską z ul. Wojska Polskiego w Rudnikach. Chodzi o drugi etap dużej inwestycji planowanej już od kilku lat. Dzięki programom rządowym gmina chce także przebudować m.in. ulice Madalińską i Młyńską w Kościelcu, ul. Mickiewicza i Broniewskiego w Rędzinach, Szkolną w Koninie oraz Słoneczną w Rudnikach.

 

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024