StartWiadomość dnia Wiadomości

Potrzeba prawie 12 mln zł na nowe szkolne pracownie

To element dostosowania ośmioletnich szkół do nowej podstawy programowej po wprowadzonej na początku roku szkolnego reformie edukacji.

Ocenia wiceprezydent Ryszard Stefaniak. Wyznaczony przez MEN roczny limit daje miastu możliwość ubiegania się o pieniądze na pomoce dydaktyczne tylko dla 7 z 25 uprawnionych szkół. Stąd potrzeba wiekszego finansowania. Wyliczenia miasta są efektem informacji jakie na temat potrzeb zebrano od dyrekcji w częstochowskich szkołach.

Informuje Sylwia Bielecka, z biura prasowego częstochowskiego magistratu. Środków na pracownie w szkołach niestety nie zapewnia rządowa subwencja. Nie wystarczą tylko kupione nowe pomoce dydaktyczne dla uczniów, potrzebne jest kompleksowe wyposażenie pracowni uważa wiceprezydent Stefaniak.

Jeżeli miasto nie otrzyma środków na wyposażenie pracowni będzie musiało sfinansować je z dochodów własnych, wyjaśnia zastępca prezydenta Częstochowy Ryszard Stefaniak. Jak wylicza magistrat w poprzednich latach samorząd dofinansowywał oświatowe subwencje kwotą ponad 48 mln zł rocznie.

Zostaw komentarz