Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Potrenuj dla przyjemności i dla zdrowia, także w zimie

Facebook Twitter

Między świętami a Nowym Rokiem często zapominamy o dobrych nawykach żywieniowych i o ruchu dla zdrowia. Dlatego do treningów namawiają Zabiegani. Częstochowskie Stowarzyszenie popularyzuje aktywność bez względu na porę roku.

fot. facebook.com/Zabiegani

Również w zimie odbywają się regularne spotkania, a dołączyć do treningów może każdy:

Magdalena Trzepizur: Spotykamy się w sezonie zimowym n treningach ogólnorozwojowych na sali gimnastycznej. Każdy może dołączyć. Zawsze w poniedziałki wieczorami trenujemy i budujemy swoją sprawność, biegamy. Tzw. treningi mamy też z czołówką, czyli wieczorową porą spotykamy się w przestrzeni publicznej i organizujemy sobie takie spotkania biegowe. Mamy też w klubie kolegę, który uwielbia organizować imprezy na orientację z mapą. Dostajemy wskazówki, mapy, poszukujemy punktów i nawigujemy.

Propozycji jest co najmniej kilka

– mówi Magdalena Trzepizur. Do tego plenerowe bieganie, morsowanie i kilka innych aktywności, które warto rozważyć. Wstańmy od stołu mówi przedstawicielka Zabieganych Częstochowa. Wystarczy poruszać się rekreacyjnie dla przyjemności:

Magdalena Trzepizur: Nie każdy musi startować w zawodach, nie każdy w tych zawodach musi się ścigać jako czołówka. Można też czerpać z tego ogromną przyjemność po prostu dla siebie samego, żeby spędzać aktywnie czas w towarzystwie innych ludzi, żeby sprawdzić swoją formę na zawodach. Jakichś większych przeciwskazań nie ma. Można znaleźć swoją przestrzeń – albo będę ostro trenować i będę próbować mierzyć się z zawodowcami albo ciągle poprawiać swoją formę, albo będę po prostu czerpać z tego przyjemność, która nie będzie wpływała na pogorszenie stanu zdrowia, a wręcz przeciwnie

– zachęca Magdalena Trzepizur. Więcej znajdziecie na profilu Stowarzyszenia Zabiegani.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 marca 2023