Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Poszukiwany oszust bankowy. Częstochowianka straciła kilkanaście tysięcy złotych

Facebook Twitter

Czy rozpoznajesz oszusta bankowego? Możesz pomóc w zatrzymaniu sprawcy, przez którego częstochowianka straciła z konta kilkanaście tysięcy złotych. Kobieta uwierzyła złodziejowi, który zadzwonił do niej i podawał się za pracownika banku.

Także innych mieszkańców, którzy mogą paść ofiarą podobnych metod ostrzega częstochowska komenda.

Pod pozorem rzekomego włamania na jej konto bankowe, oszust namówił kobietę do zainstalowania aplikacji AnyDesk, a następnie do zalogowania się na swoje konto bankowe. W ten sposób fałszywy pracownik banku uzyskał dostęp do rachunku nieświadomej rozmówczyni, a następnego dnia przez system płatności BLIK dokonał wypłaty kilkunastu tysięcy złotych.

Jak mówi podkom. Sabina Chyra-Giereś, wizerunek mężczyzny udało się utrwalić kamerom monitoringu przy bankomacie, gdzie wypłacał pieniądze. Jego poszukiwania trwają od października. Cenny może okazać się każdy sygnał i trop od osób, które kojarzą twarz oszusta:

Komisariat I Policji w Częstochowie prowadzi postępowanie w sprawie oszustwa. W toku prowadzonych czynności kryminalni ustalili, że wypłaty dokonywane były z bankomatu znajdującego się w Poznaniu. Na stronie internetowej częstochowskiej komendy publikujemy wizerunek sprawcy z prośbą o pomoc w ustaleniu jego tożsamości. Osobom przekazującym informacje zapewniamy anonimowość.

Pamiętajcie, aby nie wykonywać poleceń osób, które podają się za pracowników naszego banku i namawiają do instalacji jakiegokolwiek oprogramowania, czy to na smartfonie czy domowym komputerze. Ostrzega w tej sprawie rzecznik częstochowskiej policji Sabina Chyra-Giereś.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 lutego 2023