Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Poszukiwany od 12 lat został w końcu zatrzymany na Ukrainie

Facebook Twitter

Poszukiwania trwały 12 lat. Cierpliwość i dociekliwość policji zostały nagrodzone. Szef „mafii paliwowej” został namierzony przez śląskich „łowców głów”. Mężczyznę zatrzymano na Ukrainie. Dzięki pomocy Attache gruzińskiego, Wydział Śledczy Ukraińskiej Policji Kryminalnej zatrzymał go w Kijowie.

fot. slaska.policja.gov.pl/

Teraz 44-letni, pochodzący z Częstochowy mężczyzna, czeka w areszcie na ekstradycję do Polski. Już w roku 2009 częstochowska policja wszczęła poszukania, na podstawie listu gończego wydanego przez Prokuraturę Okręgową. Mężczyzna był poszukiwany za to, że w okresie od października 2000 do maja 2004 roku w Częstochowie, Siewierzu i innych miejscowościach na terenie kraju, założył i kierował zorganizowaną grupą przestępczą, która miała na celu dokonywanie przestępstw przeciwko mieniu, obrotowi gospodarczemu oraz karnoskarbowych.

Już podczas wstępnych ustaleń stwierdzono, że Łukasz B. opuścił kraj i pojechał do jednego z krajów poza Unią Europejską. Dalsze działania doprowadziły do ustalenia, że poszukiwany przebywa na terenie Ukrainy, posługuje się podrobionym paszportem na inne personalia i prowadzi tam działalność gospodarczą. W wyniku wspólnych działań 25 maja poszukiwany został zatrzymany w Kijowie i osadzony w areszcie. 28 maja ukraiński sąd zdecydował o aresztowaniu Łukasza B. na 40 dni.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 lutego 2023