Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Poszukiwania Jacka Jaworka trwają, także za granicą. Czeka nagroda, a policja ponawia apele

Facebook Twitter

Poszukiwania Jacka Jaworka zataczają coraz szersze kręgi. Policja przeczesała metr po metrze leśne tereny w rejonie miejscowości Borowce, gdzie doszło do potrójnego zabójstwa. 52-letni mężczyzna poszukiwany jest listem gończym, a mundurowi czekają na wszelkie informacje, które można przekazać anonimowo.

Każdy sygnał jest sprawdzany:

My apelujemy do państwa niezależnie od tego, że została wyznaczona nagroda- choć dla niektórych może to być jakiegoś rodzaju bodziec- nagroda komendanta wojewódzkiego w wysokości 20 tys. zł. Mamy gorący apel o to, żeby przekazywać wszystkie przydatne informacje, istotne według państwa sytuacje, które mogą budzić wasze wątpliwości bądź też podejrzenie, że właśnie macie do czynienia, albo macie informacje na temat miejsca przebywania Jacka Jaworka, bądź które pomogą w ewentualnym ujawnieniu jego zwłok, bo również policja takie informacje weryfikuje i bierze pod uwagę.

Jak mówi rzecznik śląskiej policji podinsp. Aleksandra Nowara, kryminalni ciągle uczulają mieszkańców gminy na kwestie bezpieczeństwa, współpracują zarówno z zespołami śledczych z innych województw, jak i z policją spoza Polski. Na czym koncentrują się aktualne działania w prowadzonym śledztwie?

Głównie opieramy się na służbach kryminalnych, bo te służby prewencyjne oczywiście nadal w tym rejonie są, to nie są już takie intensywne poszukiwania w lesie, bo tam właściwie każdy metr tego lasu i tych terenów został przeszukany przez policjantów, oczywiście niektóre też miejsca nadal są pod nadzorem policji, ale przede wszystkim też w tym rejonie zapewniamy bezpieczeństwo mieszkańcom gminy, a dzisiaj również będziemy dbać o bezpieczeństwo osób biorących udział w uroczystościach pogrzebowych.

Policjanci liczą, że uroczystości pogrzebowe rodziny mogą wywabić Jacka Jaworka z ukrycia, jeżeli mężczyzna jeszcze żyje i nadal ukrywa się w regionie. Niewykluczone jest jednak, że zbiegł za granicę.

Część naszych poszukiwań w tej chwili skupia się na współpracy z policją innych ościennych państw, do których ewentualnie Jacek Jaworek mógł wyjechać bądź mieć tam kontakt- tego również nie wykluczamy i te nasze działania właściwie dzieją się równolegle na różnych polach. Gorąca prośba, jeżeli ktoś nie musi wchodzić gdzieś sam na jakieś tereny leśne, narażać się niepotrzebnie na niebezpieczeństwo, to również z punktu widzenia policji jest to jak najbardziej stosowne.

– informowała nas i apelowała do mieszkańców oficer prasowy śląskiej policji podinsp. Aleksandra Nowara. Przypomnijmy, że za przydatne informacje na temat miejsca pobytu Jacka Jaworka czeka nagroda 20 tys. złotych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2022