Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Poszukiwani wolontariusze do programu „Akademia Przyszłości”

Facebook Twitter

Poszukiwani są wolontariusze do projektu „Akademia Przyszłości”, który jest siostrzanym projektem zespołu „Szlachetnej Paczki”.

fot. klimkin / pixabay.com

„Akademia Przyszłości” jest ogólnopolskim programem, którego głównym celem jest pomoc edukacyjna skierowana do dzieci uczęszczających do podstawówek. A to wszystko po to, by dzieci zaczęły samodzielnie pokonywać dotychczasowe trudności i z podniesioną głową patrzyły w przyszłość:

Praca wolontariusz z dzieckiem polega na tym, żeby to dziecko „podnieść” – powiedzmy –  w pewnym sensie i pozwolić mu na to, żeby przeżył swoje dzieciństwo w taki sposób, żeby potem w przyszłości stał się dorosłym, który samodzielnie decyduje o tym, jak wygląda jego życie. Także to też jest bardzo ważny projekt, zainicjowany przez wolontariuszy „Szlachetnej Paczki”, którzy odwiedzając potrzebujące rodziny zobaczyli, że istnieje w niektórych rodzinach taki mechanizm dziedziczonej biedy, według którego te dzieci powielają pewne schematy myślowe swoich rodziców, że nie mają żadnego wpływu na własne życie, więc tutaj „Akademia Przyszłości” też jest bardzo mocno w tym względzie potrzebna.

Gdzie należy się zgłosić by zostać wolontariuszem?

Aktualnie poszukujemy wolontariuszy do tego projektu w mieście Częstochowa i w Zawierciu, więc tutaj zapraszamy osoby, które będą się chciały włączyć do tego projektu na stronę www.superw.pl . Na tej stronie internetowej można wypełnić specjalny formularz i w ten sposób zgłosić się na wolontariusza.

Do kiedy potrwa rekrutacja?

Rekrutacja właściwie trwa cały czas, natomiast wiadomo im szybciej tym lepiej, bo Akademia Przyszłości jest projektem, który trwa przez cały rok szkolny. My tutaj przez cały rok pracujemy z tymi dziećmi i pracujemy nad tym, żeby one zmieniły sposób myślenia o sobie. 

Mówiła Natalia Staniewska – regionalny koordynator projektu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024