Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Posypały się mandaty zarówno dla kierowców jak i pieszych

Facebook Twitter

Częstochowska drogówka podsumowała ostatnią akcję "NURD". Jak zwykle policja sprawdzała czy piesi i cykliści respektują przepisy, ale również czy o "niechronionych uczestnikach ruchu" pamiętają kierowcy.

Mimo że mundurowi swoją uwagę w szczególności skierowali na pieszych łamiących przepisy drogowe to ukarali tez liczne grono kierowców. Oczywiście za niezachowanie ostrożności w stosunku do pieszych. W sumie nałożyli ponad 80 mandatów. Łącznie w czasie akcji nasze ulice patrolowało 53 policjantów.

W statystykach odnotowali 61 wykroczeń popełnionych przez kierowców, jednego rowerzystę oraz 48 naruszeń przepisów przez pieszych. Obok mandatów, 2 wnioski o ukaranie trafiły do sądu a 25 osób usłyszało pouczenia. Przewinienia na drodze w podobnych akcjach zwykle się nie zmieniają. Najczęściej piesi przechodzą w miejscu niedozwolonym albo ignorują czerwone światło.

Z kolei z perspektywy kierowcy nieprawidłowo pokonujemy przejścia dla pieszych lub częste pozostaje nieustępowanie pierwszeństwa na oznakowanych zebrach.

Warto o tym pomyśleć, każdy z nas jest też w końcu pieszym na drodze.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj