Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Postępy prac przy przebudowie DK46. Wyłaniają się nowe odcinki i rondo

Facebook Twitter

Jeszcze blisko rok potrwają prace na przebudowywanej DK46. Wylot na Opole to jedna część rozległej inwestycji, modernizowane są też skrzyżowania z przejazdami kolejowymi na Głównej i Przejazdowej oraz powstaje nowy odcinek drogi.

Ten fragment połączy się z ul. Pułaskiego w rejonie dworca PKP Stradom. Wyłaniają się już w tym rejonie jezdnie i nowe rondo. Miejski Zarząd Dróg poinformował o postępach prac:

Maciej Hasik: Aktualnie najbardziej intensywne prace trwają na budowie obiektu mostowego nad Stradomką, gdzie ruch odbywa się po moście tymczasowym. Skomplikowane roboty realizowane są także w sąsiedztwie linii kolejowej, głównie na przejazdach. Wcześniej zrealizowano budowę obiektu mostowego nad Gorzelanką. Częściowo otwarte zostało już skrzyżowanie z ul. Tatrzańską. Odcinkowo główny ruch na budowie nowej DK-46 odbywa się po nowej nawierzchni choć poziomy jezdni m.in. ze środkowym pasem manewrowym z kostki zostaną wyrównane dopiero po uzupełnieniu struktury o warstwę ścieralną – ostatnią, wierzchnią część drogi.

Jak przypomina rzecznik MZD Maciej Hasik, wciąż na budowie w ciągu ulic: Głównej i Przejazdowej w pięciu miejscach ruch odbywa się wahadłowo. Sterowany jest na wahadłach sygnalizacją świetlną. Inwestycja ma zakończyć się pod koniec przyszłego roku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 grudnia 2023